Hosting ssd

Portal informacyjny

Szafki rack – pomoc w wyborze i zakupie

Szafy rack pojawiają się w kolejnych miejscach. Nie tylko serwerownie, ale również archiwa, firmy komputerowe, korporacje oraz liczne inne podmioty działające na rynku sięgają po te systemy przechowywania. Poniżej udzielamy praktycznych porad związanych z wyborem i zakupem szafy rack.

O czym pamiętać w trakcie zakupu? 

Wybór szafy zależy od ilości sprzętów oraz stopnia rozbudowania sieci. Liczy się także waga sprzętów, które będziesz we wnętrzu przechowywał. W szafkach rack wymiary są unormowane, a główną różnicę pomiędzy poszczególnymi modelami stanowią szerokość oraz głębokość. W wielu przypadkach masz możliwość znalezienia szafki dopasowanej do konkretnych i specyficznych potrzeb Twojego stanowiska pracy. 

Wysokość szafek rach jest wyrażana poprzez podanie ilości U, nazywanego także slotem. Jest to wymiar wewnętrzny, opisujący możliwości przechowywania w danej szafce. Im więcej U składa się na wysokość, tym więcej modułów pomieści dana szafka. Największy spośród oferowanych rozmiarów szafek rack 19 to 24 U. Najczęściej wybierane są szafki o rozmiarach 6-12U, które oferuje polska hurtownia elektryczna Speckable. 

W przypadku osób zamawiających większe liczby szafek, warto skorzystać z oferty indywidualnej, która rozpoczyna się od dokładnego rozplanowania ich ułożenia w danym pomieszczeniu. W ten sposób uzyskasz pewność, że możliwości aranżacyjne zostały maksymalnie wykorzystane, a w danej przestrzeni zmieści się maksymalna możliwa ilość szafek i sprzętów.