Hosting ssd

Portal informacyjny

Moc przepływowych podgrzewaczy wody – jak dobrać ilość kW?

W wyborze każdego podgrzewacza do wody istotna jest moc, z jaką będzie pracował. Urządzenia o odmiennym parametrze należy dobierać do kuchni w niewielkim lokalu gastronomicznym, inne do pomieszczeń o zastosowaniu przemysłowym lub gospodarczym. Poniżej przeglądamy się tej sprawie z bliska oraz podpowiadamy jak określić moc potrzebnego podgrzewacza do wody. 

Dobór mocy – kluczowy parametr użytkowy

Zapotrzebowanie na moc różni się, w zależności od miejsca instalacji podgrzewacza. Odmienne urządzenia wybierają osoby wyposażające swoje łazienki lub kuchnie, odmienne przedsiębiorcy pragnący wyposażyć swój lokal. Przystępując do zakupu, warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić siłę pracy urządzenia oraz dostosować ten parametr do swoich planów. 

Urządzenia dedykowane do obsługi umywalki powinny pracować z mocą na poziomie przynajmniej 3,5 kW. Modele słabsze mogą mieć problem z dogrzaniem wody do pożądanego poziomu. Dobrej jakości podgrzewacze umywalkowe znajdziesz w sklepie Bridom: https://www.bridom.pl/podgrzewacze-wody/przeplywowe-elektryczne-podgrzewacze-wody.

Do zasilania zlewozmywaka warto wybierać odpowiednio silniejsze podgrzewacze – o mocy na poziomie 5,5 kW lub większej. Im większa jest bateria w danym zlewie oraz tempo upływu wody, tym silniejszego podgrzewacza będziesz potrzebować. 

Do zasilania kabiny prysznicowej w domkach turystycznych i letniskowych wybiera się podgrzewacze o mocy 7,5 kW lub większej. Do kabin prysznicowych w domowych łazienkach (wyposażonych w standardowe wylewki prysznicowe) zaleca się montaż podgrzewacza o mocy większej niż 12 kW. Jeszcze silniejsze urządzenia należy obierać do obsługi wanny – o mocy przekraczającej 18 kW.