Hosting ssd

Portal informacyjny

Frezarki CNC – pomoc w wyborze właściwego urządzenia

Frezarki CNC wykorzystuje się w obróbce mechanicznej różnych grup materiałów – drewna, szkła, metalu, ceramiki, tworzyw sztucznych. Najczęściej spotyka się je w profesjonalnych zakładach i warsztatach, choć korzystają z nich także odbiorcy prywatni. Frezarki można rozbudowywać o kolejne segmenty i moduły, najważniejszy jest jednak system CNC, będący programem do obsługi ich pracy.

Rodzaje dostępnych frezarek 

Frezarki można podzielić na kilka głównych grup w zależności od ich cech konstrukcyjnych. Znajdziesz przede wszystkim urządzenia pionowe i poziome. Pierwsze z nich wykorzystuje się w obróbce przedmiotów niedużych rozmiarów. Poziome – w obróbce przedmiotów dużych gabarytów. Produkty takie znajdziesz w ofercie: tbitech.pl. Obok nich znajdziesz także frezarki wyposażone w kilka osi: od 3 do 5. W obróbce materiałów stosuje się rozmaite typy frezów, dlatego warto dopasować ten aspekt do swoich planów.

Kluczowe parametry dostępnych frezarek

Ponieważ frezarki są stosunkowo drogie, ich zakup powinien być przemyślany oraz odpowiednio zaplanowany. W trakcie przeglądania dostępnych ofert warto zwrócić uwagę na wymiary blatu roboczego danej frezarki, który powinien odpowiadać zamierzonemu sposobowi jej wykorzystania. Istotną sprawą jest możliwość i zakres przesuwu wzdłuż osi X, Y i Z.

Prędkość obrotowa to parametr użytkowy określający przesuw o dany kąt w określonej jednostce czasu. Moc wrzeciona oraz jakość konstrukcji to istotne kwestie wytrzymałościowe, które pomogą Ci odnaleźć urządzenie dobrej jakości i żywotne. Warto też zwrócić uwagę na obecność systemów dodatkowych oraz możliwość powtarzania pozycjonowania w danym urządzeniu.